Ish-deputeti dënohet me 14 vjet burg, pasi spiunoi

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Moldavisë tha se Yuri Bolboceanut i është ndaluar edhe shërbimi në zyra publike për katër vjet pasi të lirohet nga burgu.

Bolboceanu është arrestuar më 17 mars të vitit të kaluar.

Inteligjenca e Moldavisë dhe Shërbimi i Sigurisë kanë thënë në atë kohë se ai është kapur në një takim me një spiun rus.

Moldavia, ish-shtet sovjetik, për kohë të gjatë është duke luftuar midis ndikimit rus dhe aspiratave të saj evropiane.

Britney Spears di të zgjedh, hyn në mes të këtyre dy meshkujve
AGK shkarkon Drejtorin Ekzekutiv Arben Salihu për keqpërdorim të detyrës
Princ Harry dhe Meghan Markle refuzojnë dhuratat në vlerë prej 11 milionësh, kjo është arsyeja