Traditat nuk harrohen në odat e Llapit

Traditat nuk harrohen në odat e Llapit
Traditat nuk harrohen në odat e Llapit
Traditat nuk harrohen në odat e Llapit

Së fundmi është duke u shfaqur emisioni më i ri në TV Llapi, emision ky i cili i dedikohet folklorit tonë, shkruan “Kosovarja”.

Emisioni në fjalë emitohet çdo të diele duke filluar nga ora 21:00, dhe udhëhiqet nga humoristi dhe moderatori i njohur Gani Potvorica.

Në këtë emision zakonisht janë të ftuar shahir nga treva të ndryshme të Kosovës, ku i këndojnë këngët e tyre dhe në disa pjesë të emisionit ka edhe anekdota nga nikoqiri.

Të dielën e ardhshme të ftuar janë shahirët nga Prishtina lagjja Kolovicë, Zijadin dhe Hazir Sopi.

Emisionin mund ta ndiqni të dielën, e deri atëherë ne ua sjellim ca foto të cilat janë realizuar gjatë xhirimeve të këtij emisioni./Kosovarja/

Lexo Revisten Online

Mars, 2018

€ 1.99

| Blej Tani
Merita Merja - Parukierja më e kërkuar shqiptare
Hajni në ballë të oxhakut
Si i dëbuam dhe vramë shqiptarët nga Toplica?
“KD Businnes Development”, ngritë ekonominë e Kosovës

http://kosovarja.info/showbiz/